Rohová kuchyňa, alebo kuchynňa do L, alebo U, jednoducho taká, ktorá má ťažko prístupné miesto. Alebo? Alebo má práve priestor, ktorý dokáže ukryť veľa a je ľahko prístupný.

1. Polica

Aby to bolo to druhé, je nutné povýšiť rohovú skrinku nad obyčajnú  s pevnou policou. V princípe  rohová skrinka s policou zvládne veľa, len veci v nej uložené su ťažšie prístupné.

2. Ľadvinka

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako využiť roh, je inštalácia výsuvných úložných priestorov. Keď si pozriete  obrázok, asi bude každému hneď jasné, odkiaľ ten názov.
Vďaka nim môžete jednoducho pristupovať k veciam, ktoré by inak boli nedostupné – napríklad k hrncom a panviciam alebo k zásobám potravín. Takéto úložné priestory môžu byť vyrobené v rôznych tvaroch a veľkostiach, čím sa dokonale prispôsobia priestoru rohu.

3. Výsuvné koše

Ďalší prípad može byť, ak na vysokú zostavu nadväzuje nízka, s pracovnou doskou. Vtedy je možné použiť systém vysokých výsuvných košov, čím dosiahneme maximálne využitie rohu.
Vznikne nám taká menšia špajza, po ktorej tak gazdinky túžia.

4. Otočný karusel

Tiež veľmi praktická vychytávka. Veľmi ľahko a rýchlo sa dostane k tomu, čo práve potrebujete. Musíte si však zvyknúť na otváranie dvoch dvierok. To je ale malá daň za to, že získate jednoduchý prístup ku všetkému, čo je uložené úplne vzadu.

Ďalšie rady ako naplánovať kuchyňu s ktorou budete spokojní a bude sa v nej dobre variť si môžete prečítať v článku: Plánovanie Kuchyne – 5 dôležitých tipov.

Pre plánovanie Vašej kuchyne nás kontaktujte:

Vašu ponuku spracujeme do 24 hodín.

 

Vyplňte formulár a sme  v kontakte:

Kontakt form