Prinášame Vám 5 tipov, ktoré môžete využiť pri plánovaní Vašej novej kuchyne.

1. Funkčnosť

Pri plánovaní kuchyne je samozrejme dôležitá jej farba a štýl. Avšak oveľa dôležitejšie je, hlavne na začiatku plánovania, zamerať sa na funkčnosť kuchyne. Budeme  sa teda držať základného princípu kvalitného návrhu kuchyne: najprv funkčnosť potom krása. Funkčná kuchyňa znamená že sa v nej môžete voľne pohybovať pri varení, nič nezavadzia a všetko je poruke. Varenie bude radosť. Takisto sa nesmie zabúdať na najviac používaný princíp medzi kuchynskými profesionálmi –  kuchynský trojuholník. Kuchynský pracovný trojuholník znamená tri prvky: drez, sporák a chladnička.

Mali by byť umiestnené blízko jeden druhému a vytvárať trojuholník. V tomto trojuholníku sa môžete jednoducho pohybovať medzi týmito tromi elementmi pri príprave jedla tak, aby ste pritom nemuseli robiť zbytočné kroky. Všetko potrebné by malo byť na dosah ruky. Hlavne veci ktoré používate veľmi často – koreničky, často používané panvice, náradie… Nezabudnime ani na umývačku. Umývačka by mala byť umiestnená pri dreze a mal by byť z nej dosah na horné skrinky a spodné výsuvy.

2. Osvetlenie

Ak je to možné, treba miesto kde budete stáť najviac – je to obyčajne pracovná plocha medzi drezom a sporákom – osvetliť oknom. Týmto si zabezpečíme priame slnečné svetlo a živú atmosféru počas varenia. Takisto môžeme vidieť na ulicu prípadne na deti ktoré sa hrajú na záhrade.
Pred okno sa nemusíme báť umiestniť ani dres, pretože dnešné batérie sú sklopné, prípadne zásuvné.
Netreba samozrejme zabudnúť na dnes už obľúbené LED osvetlenie. Do horných skriniek, hlavne ak sú presklené, pod horné skrinky, aby osvetlili pracovnú plochu a dotvorili atmosféru. 

3. Správna farba pre vašu kuchyňu

Na začiatku sme hovorili, že kuchyňa musí byť funkčná a krásna. Kuchyňa je už funkčne navrhnutá, teraz jej treba dať štýl.
Jedna z najzábavnejších úloh pre interiérového dizajnéra je nájsť spolu so zákazníkom farbu pre novú kuchyňu.

Pretože  máme obyčajne kuchyňu na dlhé roky, netreba podliehať trendom, ale vybrať odtieň, ktorý jednak bude ladiť s celým interiérom, ale primárne bude dopĺňť dobrý pocit z celej miestnosti.
Samozrejme existencia prírodného svetla má veľký vplyv na farbu a takisto aj s orientácia slnečná vašej kuchyne. Ak je kuchyňa orientovaná na sever a tým pádom je celá miestnosť tmavšia, snažíme 
sa využiť svetlé farby, ktoré budú odrážať svetlo viac a tým urobia miestnosť väčšou. Ak je vaša kuchyňa  na druhej strane ponorená v slnečnom žiarení môžete použiť najnovšie trendy tohto roka tmavé farby pretože miestnosť bude príjemná a bude mať príjemný pocit.  

 

Ak si vaša osobnosť vyžaduje silné, lesklé farby v kuchyni, skúsme radšej modré stoličky, červený ostrov veľmi farebné obkladačky, možností je veľa a tieto veci viete ľahko vymeniť keď sa vám zunujú. Prípadne použite živé farby na obklade zásteny.

4. Výber správnych materiálov

Spolu s farbou výber materiálov je tiež veľmi dôležitý. Kuchynské dvierka môžu byť vysoko lesklé, lesklé alebo matné. Takisto si môžete vybrať lesklé materiály z nerezu pre vaše spotrebiče.

Treba sa zamerať na štýl celého bytu a celej miestnosti. Ak je ladený v modernom štýle kľudne môžeme využiť vysoko lesklé materiály a nerez, ktoré ktoré zapasujú s matnými povrchmi. Kompozitné materiály drezov a doplnkov kuchyňu 
trošku zjemnia. Ak máte radi rustikálny štýl vyhnite sa vysokému lesku, ale stále ho môžete použitíť napríklad nerezový drez.

5. Zbavte sa zbytočností

Prečo stále spomíname škandinávsky štýl ? Je minimalistický a je jednoduchý. Kuchynskí dizajnéri odporúčajú zbaviť sa nepotrebných vecí a myslieť na malé detaily ako je odpad, saponát a dobre ich naplánovať. Nie je nič škaredšie ako nie pekný odpadkový kôš, obyčajne plastový v strede novej kuchyne. Plánujte dopredu aby ste jednoducho tieto veci upratali. Na kuchynskom dreze sa často vyskytuje mydlo špongia a jar  – nájdime im miesto napríklad na poličke nad výsuvným košom.
Pri plánovaní Vašej novej kuchyne Vám radi pomôžeme – 
KuchynskeStudio.sk

Pre plánovanie Vašej kuchyne nás kontaktujte:

3D vizualizácia u nás v štúdiu v cene kuchyne.

Vyplňte formulár a sme  v kontakte:

Kontakt form